Öğle: İkindi:
4 °C
asd

GENÇASKON'DA GÖREV DEĞİŞİMİ

GENÇASKON'DA GÖREV DEĞİŞİMİ

Yeni görevi devralan Genç ASKON Batman Şube Başkanı Serkan ŞAHİN bugüne kadar yaptığı çalışmaları için Ahmet ÖZOK ve ekibine teşekkür etti.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Gençlik Kurulu (GENÇ ASKON) Batman Şube Yönetimi, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. ASKON Batman Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısına Genç ASKON Batman Şube Başkanı Serkan ŞAHİN, yönetim kurulu ve gazeteciler katıldı.
Toplantıda konuşan Başkan Serkan ŞAHİN, Genç ASKON ’un iş dünyasına, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasete genç işadamlarını hazırlama vazifesi gören bir okul görevinde olduğunu ifade etti. Kurucu ve iki dönem başkanlık yapan Ahmet ÖZOK tan görevi devir alan Şahin, bugüne kadar yaptığı çalışmaları için Ahmet ÖZOK ve ekibine teşekkür ederek, “Görevi ve misyonu layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu hususta belirlediğimiz 2021 yılı içinde yapacağımız projelerimiz var. Genç ASKON olarak Batman ticaretine katkı sağlamak istiyoruz. Teknokent, İnnopark ve üniversiteler işbirliğinde burada girişim projemiz olacak. Burada katma değer üreten projeleri çok daha yukarıya çekmek için kuluçka merkezi kuracağız, İstanbul ’da çok fazla kuluçka merkezi, teknoloji ofisi, yatırım ofisleri var, bunun 2 tanesini Batman’a kazandırmak için çalışma yapacağız, ASKON bunlara yatırımcı olacak.” Dedi.
Genç ASKON olarak kişisel gelişime önem verdiklerini ifade eden ŞAHİN, “Türkiye genelinde ve Yurt dışında olmak üzere 40 temsilci ve şubeyle hizmet veriyoruz. Korona bittikten sonra, Batman şubesi olarak tarih sohbetleri başlatacağız, Finansal okuryazarlık üzerine de bir program başlatıyoruz. Batman ’ımızı tanıtmak için kültür turları başlatacağız. Hasankeyf ve diğer yerlere ilk ziyaret yerlerimiz rehber eşliğinde Batman’ı baştan aşağı gezeceğiz. Genç iş adamlarımızı yetiştirmek için, Üniversite-sanayi işbirliği ve Genç ASKON’ la üniversite işbirliğini artırmak için birçok çalışmalarımız olacak. Batman’da okuyan ama farklı şehirlerde ikamet eden öğrencilere ASKON Batman şubesindeki abilerimizin desteği ile yazın staj imkânı sağlayacağız. Üniversitede uygulamalı ticaret eğitimi vereceğiz, Öğrencilere şirket kuruluşundan, muhasebesinin tutulması ve finansının yönetilmesine kadar birçok eğitim vereceğiz. Birçok sosyal sorumluluk projemiz var. köy okuluna kütüphane kurmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de Genç ASKON olarak 800 kütüphane açmayı hedefliyoruz. GENÇASKON genel merkez ve Batman şubesi başkanı M. Selman NASIROĞLU başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerimize ve diğer tüm üyelerimize destekleri ve bizi bu göreve layık gördükleri için kendilerine teşekkür ederim.” diye konuştu.
Genç ASKON Batman Şubesi’nin 3’üncü dönem yönetimi şu isimlerden oluşuyor: Başkan: Serkan ŞAHİN,Başkan Vekili: İbrahim GÜLTEKİN, Teşkilatlanma  Komisyonu Başkanı: Erkan ÇAĞLAYAN, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı: Oğuz SONER, Eğitim Komisyonu Başkanı: Av. Mehmet Reşit RÜZGAR, Mali İşler Komisyonu Başkanı: Osman BULUT, Sosyal İşler Komisyonu: Başkanı: Serkan ÖZERDEM, İnşaat Sektörü Komisyon: Başkanı: Hakan ALTUN, Disiplin Komisyon Başkanı: Veysel ÇELEBİOĞLU. MEHMET EMİN URAZ