Öğle: İkindi:
4 °C
asd

DUYGULANDIRAN AFiŞ

DUYGULANDIRAN AFiŞ

Sabri Ülker İlkokulu tarafından okuldaki öğretmenlerin isimleri afiş şeklinde en işlek cadde ve bulvarlarda billboardlara asıldı. İsimlerini afişlerde gören öğretmenler duygulandı.

Bu afişlerle öğretmenlere değerli olduklarını hatırlatmak istediklerini belirten okul müdürü Salih İnançlı, “Amacımız öğretmenlere değer vermek, onure etmekti. Öğretmenlerin itibarsızlaştırıldığı bir dönemde bir nebze de olsa öğretmenlerimiz kendilerini değerli hissetsin istedik. Hele son zamanlarda pandemi nedeniyle okullara ara verilmesi öğretmenlerin yan gelip yatarak maaş aldıkları şeklinde nahoş dedikodulara sebep olmaktadır. Şüphesiz bunlar bilinçsizce konuşulan sözlerdir. Böyle bir ortamda öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenlerin ne kadar değerli olduğunu bütün topluma yeniden hatırlatmak istedik.” Dedi.
Öğretmenlik mesleğinin büyük fedakârlıkla yürütüldüğünü belirten İnançlı, “Çünkü öğretmenlerimiz Pandemi boyunca, hem evde hem de okulda çocuklarımız için bir çaba içerisindeydiler. Bir bardak, bir ajanda veya flaş bellek gibi birer hediye de verebilirdik şüphesiz fakat artık öğretmenlerimizin daha farklı şeylere ihtiyacı var. En önemlisi de büyük fedakârlıklarla yürütülen bu mesleğin, hatırlatılmasına ihtiyaç var. Bu vesileyle böyle bir yola başvurduk. Bir aile ortamı içerisinde beş yıldan fazladır birlikte çalıştığımız öğretmenlerimizin öğretmenler gününü bir kez daha tebrik ediyorum. Birlikte daha güzel günler geçirmek dileğiyle, yorulmaya devam" ifadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN