Öğle: İkindi:
4 °C
asd

DiĞER ÖĞRENCiLER OKULLARINA NE ZAMAN KAVUŞACAK?

DiĞER ÖĞRENCiLER OKULLARINA NE ZAMAN KAVUŞACAK?

Anasınıfı ve Birinci sınıfların yüz yüze eğitime başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Eğitim Bir Sen Beşiri Şubesi, diğer öğrencilerin de yüz yüze eğitime başlanma koşullarının hazırlanmasını istedi.

Minik öğrencileriyle buluşmaktan ötürü mutlu olduklarını belirten Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, “Öncelikle bu süreçte okullarımızın Eğitim Öğretime hazırlaması için üstün emek ve gayretlerinden ötürü idarecilerimize, yardımcı hizmetlerimize ve öğretmenlerimize Eğitim Birsen ailesi adına çok teşekkür ediyor, diğer sınıflarımızın da en kısa sürede yüz yüze eğitime başlayabilmelerini temenni ediyoruz.” Dedi.

Anasınıfı ve Birinci sınıfların eğitime başlamasının memnuniyet verici olduğunu belirten Aksoy, eğitime başlayamayan sınıfların da eğitim tarihlerinin belirlenmesini istedi. Aksoy, “Bakanlıkça duyurulan çalışma programı doğrultusunda 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 21 Eylül 2020 tarihinde başladı. Ancak salgın süreci nedeniyle çalışma programında değişikliğe gidilmeksizin söz konusu tarihte sadece okul öncesi ve birinci sınıfların ilk hafta bir gün, ikinci hafta iki gün şeklinde eğitim-öğretime başlaması, diğer sınıfların durumunun ileri tarihlerde kararlaştırılacağı ifade edilmiştir. Eğitim-öğretime başlamayan sınıflar hakkında da net bir açıklama yapılmış değildir. Aynı şekilde yüz yüze eğitim faaliyetine hangi sınıflarda hangi tarihte başlanacağı, yüz yüze eğitim verilmeyecek ise sınıflara ilişkin müfredatın EBA TV başta olmak üzere uzaktan eğitim platformları üzerinden ne zaman ve hangi program dâhilinde işleneceği de açıklığa kavuşturulmamıştır.” Dedi.

Belirsizliğin eğitimcileri zora soktuğunu vurgulayan Aksoy, “Söz konusu belirsizlik eğitim kurumlarında yönetici ve öğretmenlerce eğitim-öğretim faaliyetlerinin planlanmasını ve hayata geçirilmesini zorlaştırmakta, eğitim-öğretimin aksamına neden olmakta; öğrenim kazanımlarının öğrenciye aktarılmasını sekteye uğratmakta, netice itibarıyla eğitimde telafisi mümkün olmayacak zararlara kapı aralamaktadır. Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim-öğretim faaliyetlerinin ne zaman ve ne şekilde başlayacağı ile öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirmelerinde yaşanan bu belirsizliğin giderilmesi ve eğitim kurumlarının, yönetici ve öğretmenlerin planlama yapabilmesi için Bakanlıktan somut adımlar atmasını, açık ve net kararlar almasını talep ettik.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN