İmsak: Güneş:
4 °C
asd

DANIŞMA HiZMETLERİ KONUŞULDU

DANIŞMA HiZMETLERİ KONUŞULDU

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı' İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Haziran-Eylül Ayı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı, Müdürlüğün hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Emrullah Aslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Üyeleri katıldı. Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN'ın açış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN: "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonumuz en önem verdiğimiz komisyonlardan biri. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önem verdiğimiz konuların başında Özel Eğitim Hizmetleri gelmektedir. Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla gerek ülke çapında gerek ilimizde Özel Eğitim Hizmetlerinde ciddi mesafeler katedildi. Özel Eğitim Hizmetlerimiz anaokul kademesinden meslek lisesi kademesine kadar birçok alanda faaliyete geçti. Özel Eğitim Uygulama Anaokulumuz, Özel Eğitim Uygulama Merkezimiz, Özel Eğitim Meslek Okulumuz ve bünyesinde özel eğitim sınıfı bulunan birçok okulumuzla Özel Eğitim alanında eğitim faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bu konuda büyük bir gayret sarf ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Yapacağımız toplantının ve toplantıda alınacak kararların ilimiz adına hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Toplantı gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından dilek ve önerilerle sona erdi.

M. EMİN URAZ