Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Suç Dosyası Kabarık Hırsız Tutuklandı

Suç Dosyası Kabarık Hırsız Tutuklandı

Bahçelievler Mahallesinde bir kadının cep telefonunu gasp edip kaçan 19 yaşındaki A.Y. isimli şahıs polis tarafından yakalandı.

Yakalanan şahsın suç dosyasının kabarık olduğu 17 hırsızlık suçundan arandığı ve terör örgütüne üye olmak suçundan 11 yıl hapis cezasının bulunduğu ortaya çıktı.

Konu ile ilgili yapılan emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İlimiz Bahçelievler Mahallesinde faili meçhul kişi yada kişiler tarafından bir kadın şahsın cep telefonu gasp edilmiştir. Konuyla ilgili olarak olay yeri ve çevresinde yapılan titiz ve çok yönlü çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren şahsın A.Y (19) isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, 13.09.2020 günü şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Şahsın daha önceden  (17) ayrı hırsızlık suçundan işlem gördüğü ve terör örgütüne üye olmak suçundan 11 yıl hapis cezasının bulunduğu kayıtlardan anlaşılmıştır.  Şahıs İl Emniyet Müdürlüğümüzde tamamlanan işlemlerinin ardından 14.09.2020 günü adli makamlara sevk edilmiş olup, mahkemece TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.” HABER MERKEZİ