İmsak: Güneş:
4 °C
asd

EVLENECEK GENÇLER ALTIN ALAMIYOR

EVLENECEK GENÇLER ALTIN ALAMIYOR

Altın fiyatlarının bir türlü istenen seviyeye düşmediğini belirten Batmanlı kuyumcular, düğün sahiplerinin, evlenmek isteyen gençlerin altın alamadığını söyledi.

Altındaki dalgalanma sürüyor. Düşer gibi olan altın birkaç gün sonra tekrar yükseliyor. Kuyumcular altın fiyatını artık tahmin edemediklerini, dalgalanmanın bir türlü durmadığını söylediler.

İnsanların altın almaya çekindiklerini belirten Kuyumcu Cemal Çetiz, özellikle düğün sahiplerinin aşırı yüksek olmasından ötürü altın almadıklarını ifade etti. Çetiz, “ On gün önce Rusya’nın aşı bulduğunu söylemesiyle altın fiyatları biraz düştü. Hepimiz umutlandık, düşüş sürer diye ama olmadı. Tekrar yükseldi. Altındaki dalgalanma yine başladı. Özellikle evlenecek gençler, düğün sahipleri umutlanmıştı. Ancak umutları boşa çıktı.” İfadelerini kullandı.

Altının düşüşünün süreceğini umut eden insanların altınlarını bozmaya başladıklarını vurgulayan Çetiz, “ Birçok insan altın daha fazla düşmeden altınlarımızı bozalım niyetiyle gelmeye başlamıştı. Biraz canlılık oldu. Ancak dalgalanma olunca piyasa tekrar durgunlaştı.” Dedi.

DÜŞÜK AYARLI VEYA GRAMAJLI ALTIN ALIN

Düğün sahiplerinin altın fiyatlarının düşmesini beklemelerinin pek gerçekçi olmadığını belirten Çetiz, “ Düğün sahiplerine, evlenecek genç kardeşlerime tavsiyem düşük gramajlı altın alsınlar. Veya düşük ayarlı altın alsınlar. Bu daha gerçekçi… Dünya gündemi böyle devam ederse, Pandemi salgını böyle sürerse altının düşmesi pek mümkün görünmüyor.” İfadelerini kullandı. M. EMİN URAZ