Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

PiKNiKÇiLER FIRSATÇILARIN MAĞDURU

PiKNiKÇiLER FIRSATÇILARIN MAĞDURU

Yaz sezonu, piknik sezonu olmasından ötürü kanata fahiş zam yapan fırsatçılar, kanatın kilosunu tavuğun üç katı zamlı satıyorlar.

Yaz sezonunda pikniğe giden vatandaşların rağbet ettiği tavuk kanat fiyatı dudak uçuklatıyor. Tavuğun normal kilo fiyatı 11 lira iken tavuk kanatın kilo fiyatı 34 liraya kadar çıkıyor. Bu durumun fırsatçılardan kaynaklandığını söyleyen tavuk satış noktaları, kanatın kilosunu 25 liradan aldıklarını söylediler.

Tavuk satış noktası bulunan esnaf Ekrem Ekinci, “ Her yaz böyle yapıyorlar. Batmanlıların piknik için tavuk kanata rağbet ettiklerini bildikleri için yaz gelince, piknik sezonu olunca böyle yapıyorlar. Biz de durumdan şikâyetçiyiz. Ne yazık ki toptancılar bu zammı yapıyorlar. Millet şikâyetçi ama ne yapsınlar. Mecbur alıyorlar. Bazıları da fiyatlardan ötürü normal tavuk alıyor.” İfadelerini kullandı.

Kendilerinin az bir karla kanat satışını yaptıklarını belirten Ekinci, “ Biz mümkün mertebe vatandaşı mağdur etmemeye çalışıyoruz.  Ama büyük marketler böyle değil. Orada kilo 35’e kadar çıkıyor. Yetkililer bu duruma dur demeli, fırsatçılara engel olmalı.” Diye konuştu. AHMET KÖLGE