İmsak: Güneş:
4 °C
asd

TEKSTiL EĞiTiMi VERiLECEK

TEKSTiL EĞiTiMi VERiLECEK

Batman’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım ve Tekstil Bölümünde tekstil eğitimi verilecek.

62 dönüme kurulan ve öğrenci kayıtlarının devam ettiği lisede Moda Tasarım ve Tekstil,  Endüstriyel Örme, Tekstil Makineleri Bakın ve Onarım, Elektrik, Elektronik, Mekatronik ve Endüstriyel Bakım Onarım bölümlerinde eğitimler verilecek.

250 kişilik spor salonu, Halı Saha, 2 adet basketbol sahası ve fitnes alanı bulunan okulda ayrıca şehir dışından gelecek öğrenciler için 150 Erkek, 150 Kız öğrenci yurdu bulunmakta.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Batman Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Ali ÖZTÜRK, “Bu lise şehrimizde gelişen tekstil sektörünü destekleyecek, tekstil firmalarının kalifiye ara eleman, tekniker ve makine bakımcısı ihtiyacını karşılayacak, bu okuldan mezun olan gençlerimiz tekstil sektöründe iş bulabileceklerdir. Bu yüzden bu lisenin şehrimizde açılması oldukça faydalı ve önemlidir,”dedi.

Okul müdürü Veysi BULUT TEKSİAD Başkanı Mehmet Ali Öztürk ve Başkan Yrd. Cevat EKİNCİ’ye ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip;  sosyal alanları ve modern derslikleri ile 62 dönüme kurulan okulda öğrenci kayıtlarının devam ettiğini belirtti. AHMET KÖLGE