Öğle: İkindi:
4 °C
asd

BELEDiYE ADINA VATANDAŞI DOLANDIRIYORLAR

BELEDiYE ADINA VATANDAŞI DOLANDIRIYORLAR

Bazı sahtekârların belediye başkan yardımcılarının adını kullanarak kişi ve kuruluşlardan yardım talebinde bulunduklarını belirten Belediye Başkanlığı, vatandaşları uyardı.

Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Son zamanlarda Belediye Başkan Yardımcılarımızın adını kullanarak çeşitli kişi ve kuruluşlardan yardım taleplerinde bulunanlara karşı değerli Batman halkına duyurumuzdur. İlimizde, vatandaş ve esnafları telefonla arayarak Belediye Başkan Yardımcılarımızın adını kullanıp, kanserli hastalar için para talep edildiği, verdikleri banka hesap numaralarına para yatırmaları ve bu yolla vatandaşlarımızın dolandırılmak istenildiği, Belediyemize gelen ihbarlardan anlaşılmıştır.” Denildi.

DOLANDIRICILARI İHBAR EDİN

Kendilerinden yardım talebinde bulunanları vatandaşların hemen ihbar etmeleri gerektiğini belirten Belediye Başkanlığı, bu tür dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlatıldığını vurguladı.

Yapılan açıklamada, “Belediyemiz adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için güvenlik güçlerimize gerekli ihbarda bulunulmuş ve çalışmalar başlatılmıştır. Yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesi ve vatandaşlarımızın böyle bir durumla karşılaşmaları halinde, vakit geçirmeden 155 Polis veya 156 Jandarma ihbar hatlarını aramaları ya da en yakın güvenlik birimlerine müracaat etmeleri gerekmektedir.” İfadeleri kullanıldı.

M. EMİN URAZ