İmsak: Güneş:
4 °C
asd

KORONA’YA DAVETiYE

KORONA’YA DAVETiYE

Çocuk parasını almak için PTT şubelerinin önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar, sosyal mesafeye dikkat etmeyerek Korona salgınına davetiye çıkardılar.

Batman Korona Virüs salgınıyla mücadele ederken sosyal mesafeye dikkat etmeyen birçok vatandaş salgına adeta davetiye çıkarıyor. Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen bazı vatandaşlar kurallara uymamakta ısrar ediyor.

Dün ilimizdeki birçok PTT şubesinin önünde yaşanan görüntü tepki topladı. Çocuk parası almak için PTT şubelerinin önünde sıraya giren vatandaşlar sosyal mesafeye dikkat etmeyerek Korona Virüs salgınına davetiye çıkardılar.

Oradan geçip bu manzarayı gören birçok vatandaş da duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar, “ Geçen gün bakan açıklama yaptı. Batman 3 gün boyunca Türkiye’de salgının en çok görüldüğü 7 il arasında kaldı. Her geçen gün yüzlerce kişi Kovid 19 şikâyetleriyle hastanelere başvuruyor. Yer yetersizliği yüzünden çoğu hasta evlerine geri gönderiliyor. İnsanlar çok mağdur. Bütün bunlara rağmen kurallara uymamakta ısrar edenler var. Bu büyük bir vebaldir.” Dediler.

Yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar kuralların daha sıkı denetlenmesini istediler. AHMET KÖLGE