Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Faiz Ve Uyuşturucuyla Mücadele Edecekler

Faiz Ve Uyuşturucuyla Mücadele Edecekler

Bismil ilçesinde kanaat önderlerinin öncülüğünde düzenlenen programda faiz, tefecilik ve uyuşturucu belasına karşı nelerin yapılabileceği konusu ele alındı.

Bismil Müftülüğü Konferans Salonu'nda bir araya gelen kanaat önderleri, ilçenin sorunlarının giderilmesi için birlikte hareket etme kararı aldı.

Programda konuşan HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Ali Bilmez, ilçenin en büyük sorunu tefecilik, faizlik ve uyuşturucu olduğuna değinerek ilçenin kanat önderleri ve siyasi partilerin bir araya gelip, birlikte bu sorunları ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

İlçe nüfusunun fazla olduğu kadar ilçe sorunlarının da bir o kadar sorunlu olduğunu dile getiren Bilmez, "Bunlardan çok önemli birkaç konu faiz, tefecilik ve uyuşturucu meseleleridir. Bu konuda ilçenin kanat önderlerine de birçok görev düşmektedir.  Birçok aile tefecilik, faiz, uyuşturucu belasından dolayı ya yıllarca besleyip büyüttükleri ailelerinin bir ferdini kaybetmiştir ya da hapse girdiğine tanık olmuştur. Bu belalardan dolayı kimi aileler arasında kan davası başlamış gerek maddi gerek manevi olarak perişan olmuşlardır." ifadelerini kullandı.

Program, katılımcıların görüş ve önerilerini sunmasının ardından sona erdi. İLKHA