Öğle: İkindi:
4 °C
asd

iKiNCİ EL ARABA FiYATLARI DÜŞECEK Mi?

iKiNCİ EL ARABA FiYATLARI DÜŞECEK Mi?

Bayilerinde sıfır araç bulunamayınca ikinci el otomobil fiyatları da ciddi oranda arttı. Ancak uzmanlar, önümüzdeki aylarda ikinci el otomobil fiyatlarında bir dengelenmenin olacağı görüşünde.

Batman’da sıfır otomobil bayinde satış sorumlusu olan Necdet Arburşu, Haziran ayı itibari ile normalleşme sürecinin başlaması ile düşük kapasitede çalışan otomobil fabrikalarının Eylül ayında tam kapasiteye geçmesi beklenildiğini belirtti.

Eylül ayında otomotiv sektöründe araç sıkıntısının ortadan kalkacağını belirten Arburşu, sıfır araç üretimi yeterli seviyeye ulaştığında ikinci el fiyatlarında da düşüş yaşanacağını söyledi.

 “Üretimin başlaması ile beraber yoğun bir araç talebi almaktayız”

Arburşu, “Ülkemizde yaşanan pandemi hastalığından dolayı Mart ayından beri araç fabrikaları üretimi durdurmuştu. Son bir aydır normalleşme sürecinin başlaması ile araç fabrikaları üretime başladı. Üretimin başlaması ile beraber yoğun bir araç talebi almaktayız. Bu talep bizi çok memnun etmektedir. Müşterilerimizin araç talepleri olduğu gibi filo şeklinde araç satışlarımız arttığı gibi talepleri yetiştiremiyoruz. İnşallah yakın süreçte araç üretiminin artması ile beraber vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayabileceğiz.” diye konuştu.  İLKHA