Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

ÇOCUK SESLERiYLE YANKILANMAYACAK

ÇOCUK SESLERiYLE YANKILANMAYACAK

Her yıl okulların tatil edilmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelindeki tüm camilerde açılan yaz Kur’an kursları bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitimle yapılınca camiler boş kaldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle bu yıl yaz Kur’an kursları uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleniyor.

Coronavirus salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle bu sene Diyanet TV üzerinden uzaktan eğitim yöntemiyle düzenlenen “Yaz Kur'an Kursları Eğitim Programları” bugün Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın verdiği açılış dersiyle başladı.

Her yıl, “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” temasıyla camilerde açılan yaz Kur’an kurslarına büyük bir ilgi gösteren çocuklar, bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle camiye gitmeyince camiler sessizliğe büründü.

Yaz kursları boyunca çocuk sesleriyle cıvıl cıvıl olan camilere bu yıl çocuklar gelmeyince camiler sessiz ve öksüz kaldı. Yaz Kur’an kursu boyunca ellerinde Elif-ba cüzü ve Kur’an-ı Kerim ile camilere koşan çocuklar, camilere gitmeyince Kur’an-ı Kerim sesi ile yankılanan camiler sessiz kaldı. HABER MERKEZİ