İmsak: Güneş:
4 °C
asd

BAKANA BATMAN’IN SAĞLIK TALEPLERi iLETiLDi

BAKANA BATMAN’IN SAĞLIK TALEPLERi iLETiLDi

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek Batman’ın sağlık yatırımları ile ilgili ihtiyaç ve taleplerini iletti.

 

Özdemir yaptığı açıklamada; “Covid19 pandemisi sürecinde Ak Partinin politikalarının ve sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmıştır. Biz de Batman’ın sağlık altyapısını Ak Parti politikaları doğrultusunda güçlendirmek ve ilimizin ihtiyacı olan sağlık yatırımlarını ilimize kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. Bu çerçevede ilimizin ihtiyacı sağlık yatırımlarını görüşmek üzere Sağlık Bakanımız sn. Fahrettin Koca ile bir araya geldik.” dedi.

Özdemir, “ Yatırım programına alınan 500 yataklı yeni Batman devlet hastanesinin projesinin bir an önce hazırlanarak hastanenin yapım ihalesine çıkılması, Yeni Kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinin en kısa sürede faaliyete alınarak Batmanlı hemşeherilerimizin hizmetine sunulması, Kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi ile Batman bölge devlet hastanesinin entegrasyonunun sağlanarak Eğitim ve Araştırma hastanesine dönüştürülmesi, Kozluk Taşlıdere mevkiinde atıl halde bulunan BATO Termal Otel’in Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine dönüştürülerek, ilimiz ve bölgemize hitap eden bir sağlık tesisinin ilimize kazandırılması, Batman’ın ihtiyaç duyduğu yan dal branşlarında uzman hekim ihtiyacının karşılanması taleplerimizi sayın bakanımıza ilettik.” Dedi. HABER MERKEZİ