Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

BATMAN ZiRVEYE YAKLAŞTI!

BATMAN ZiRVEYE YAKLAŞTI!

Türkiye Kültür Portalı, 2019 yılının ilk çeyreğinde en çok ziyaret alan iller sıralamasını açıkladı. Portalda yer alan bilgiye göre, Batman 81 il içinde en çok ziyaret alan 9. il oldu.

BATMAN, EN ÇOK TIKLANAN KENTLER ARASINDA

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde İller tarafından oluşturulan Türkiye Kültür Portalı kurumsal web adresi en çok ziyaret eden iller arasında Batman 9. sıraya yükselerek büyük başarıya imza attı. 70. Sıralardan 9. Sıralara kadar yükselerek iyi bir çıkış yakaladıklarını anımsatan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde İller tarafından oluşturulan Türkiye Kültür Portalı kurumsal web adresi bu ay en çok ziyaret eden iller arasında Batman 9.sıraya kadar geldi. Bu başarıda sosyal medya hesaplarından destek veren Milletvekili Ziver Özdemir’e, Vali Hulusi Şahin’e, yerel basınımıza, Batman Burada ekibine ve duyarlı tüm Batmanlı hemşerilerimize teşekkür ederiz” dedi. 

BATMANLILAR, BATMAN’A SAHİP ÇIKTI

Kampanyaların başarıyla yürütüldüğüne dikkat çeken Müdür Aslanlı; “Başarıyla yürütülen kampanyalar, şehrin görünürlüğünü de arttırdı ve özellikle internet aramalarında Batman'ı üst sıralara çıkardı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2015 yılında hayata geçirilen ve ülkenin tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini tanıtan Türkiye Kültür Portalında Batman sosyal medya paylaşımlarında ses getirdi. Kültür Portalı ziyaretçi sayısının da geçen yıla oranla ziyaretçi grafiğinde artışı dikkat çekti. Batman, sitenin illere özel bölümünü ziyaret edenlerin en çok aradığı iller listesinde dokuzuncu sıraya yerleşti. Her ay düzenli takip edilen bu yarışmada hedeflerimizi daha yükseltmek için değerli Batman sevdalıların desteğini bekliyoruz” diye konuştu. AHMET KÖLGE