Öğle: İkindi:
4 °C
asd

HÜDA PAR Genel Başkanı Taziye İçin Batman’daydı

HÜDA PAR Genel Başkanı Taziye İçin Batman’daydı

Batman'a gelen HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, baraj suyunda boğularak vefat eden Abdulkadir Yanaç'ın (24) ailesine taziye dileklerini iletti.

Belde Mahallesi'ne gelen HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, Hasankeyf'te serinlemek için girdiği baraj suyunda kaybolan ve bir gün sonra cenazesine ulaşılan Abdulkadir Yanaç'ın (24) ailesinin ikamet ettiği evin avlusunda taziye dileklerini sundu.

Taziye dilekleri için Batman'a gelen Sağlam'ı, merhumun babası HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Eyyüp Yanaç ve akrabaları karşıladı.

Burada merhumun ruhuna Fatiha okuyan Sağlam ve beraberindeki heyet, vefat eden Yanaç'a rahmet ve mağfiret dilerken ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil temennisinde bulundu.

HÜDA PAR Genel Başkan Danışmanı Muhammed Bahattin Temel, Yanaç ailesine, başlarına gelen musibet nedeniyle Allah Teâlâ'nın takdirine teslimiyeti ve ağır imtihana karşı sabrı hatırlattığı teselli konuşmasında, "Allah Teâlâ Yanaç ailesine sabır ihsan eylesin! Allah Teala'dan aldığı emir ile İsmail'ini kurban vermek için davranan Hazret-i İbrahim'in teslimiyetini ihsan buyursun! Allah Teala, oğlu İbrahim vefat edince Hazret-i Muhammed Mustafa'nın (Salallahu aleyhi vessellem) -canımız ona kurban olsun- gösterdiği sabır ve sebatı Yanaç ailesinin bütün fertlerine ihsan buyursun inşaallah!" dedi.

Vefat eden Abdulkadir Yanaç'a Allah'tan rahmet, Yanaç ailesi ve yakınlarına başsağlığı ile sabır dileyen Sağlam ve beraberindeki heyet taziye yerinden ayrıldı. (İLKHA)