Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

KANSER HASTALARI BÖLGEDE TEDAVi OLABiLECEK

KANSER HASTALARI BÖLGEDE TEDAVi OLABiLECEK

Batman Bölge Devlet Hastanesine atanan Üsküdar Berkay Çaralan Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı hasta kabulüne başladı. Mesleğiyle ilgili açıklama yapan Çaralan, kanser hastalarının tedavisine de bakacaklarını belirtti.

 

 

Uzmanlık alanıyla ilgili bilgi veren Op.Dr.Üsküdar Berkay Çaralan, “Polikliniğimizde yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaklar, anüs bölgesi, karaciğer, safra kesesi, safra yolları, pankreas ve karın zarı ile ilgili organlarda meydana gelen hastalıklarda tanı ve tedavisi ile ilgileneceğiz. Batman ve bölge halkı için güncel tedavi yaklaşımlarıyla kanser hastalarının tedavisini başka merkeze başvurmalarına gerek kalmadan hastanemizde gerçekleştireceğiz. Batman’a atanmış olmaktan dolayı mutluyum” dedi.

ÜSKÜDAR BERKAY ÇARALAN KİM?

1983 Kayseri doğumlu Üsküdar Berkay Çaralan, 2008 yılında GATA Tıp Fakültesini bitirdi. 2011 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimine başladı ve 2016 yılında tamamladı. 2017 yılında bir süre Kütahya/Emet'te Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı. 2017 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde Gastroenteroloji Cerrahi Yandal Uzmanlık eğitimine başladı ve 2019 yılında da Ankara Şehir Hastanesinde ihtisasını tamamladı. VEYSİ GÜLTEKİN