İmsak: Güneş:
4 °C
asd

"KUDÜS İSLAM ÜMMETİNİNDİR"

Müslümanların ilk kıblesi, manevi başkenti, ümmetin namusu Kudüs için her yıl Ramazanın son cumasında, Kudüs Günü adıyla düzenlenen kitlesel etkinlikler Korona Virüs salgını nedeniyle bu yıl yapılamayacak. Ama Müslüman halklar, Kudüs âşıkları iletişim araçları üzerinden, sosyal medya yoluyla Kudüs Davasını yine dünyanın gündemine taşıyacaklar.

Kudüs’e özgürlük sevdası asla canlılığını yitirmemeli. Kudüs davası her ortam ve platformda ümmetin ana davası olmalı. Ümmetin kurtuluşu, vahdeti, izzeti Kudüs’ün özgürlüğüne bağlı çünkü…
Bu yüzden Müslümanlar Kudüs için mücadele etmelidir. Kudüs’e sahip çıkmak biz Müslümanlar için bir farzdır. Kudüs sadece Arapların, Filistinlilerin değil Kudüs tüm Müslümanlarındır. Kudüs ümmetin bir parçasıdır. O yüzden ümmet ihtilaflarını bir kenara bırakıp Kudüs’ün özgürlüğü için kenetlenmelidir. Kudüs özgür olursa Müslümanlar da özgür olacaktır. Ama eğer ki Kudüs esaret altındaysa tüm Müslümanlar da esaret altında demektir.
1948 yılında İslam ümmetinin bağrına saplanan hançer, bugüne kadar bizlere unutulmadık acılar yaşattı. Acının yüreklerde korlaştığı Kudüs'ün işgali, bugün İslam ümmetinin yaşadığı en büyük sorundur. Unutulmamalı ki; Kudüs hür olduğunda ümmet hür olmuş, esir olduğunda zillete duçar olmuştur. Bilmeliyiz ki; bizler sessiz ve tepkisiz kaldıkça işgalin her gün biraz daha yayıldığı bu mukaddes beldede Müslüman kanı akmaya devam edecek, siyonist ateş sadece Kudüs'ü değil bütün bir ümmeti yakacaktır. Yemen'i, Suriye'yi, Libya'yı, Afganistan'ı ve coğrafyamızın diğer beldelerini yakan zaten bu ateş değil midir?
Kudüs'ün küresel bir saldırı altında olduğunu görmeliyiz. Zalimler topluluğu tüm imkânları ile İslam ümmetini hedef almışken bizlerin tepkisizce oturması büyük bir vebaldir Bugün Kudüs'ü her zamankinden daha çok gündemde tutmalı ve hürriyeti için mücadele etmeliyiz. HABER MERKEZİ