İmsak: Güneş:
4 °C
asd

Kur’an Nesli Platformundan Kadir Gecesi mesajı

Kur’an Nesli Platformundan Kadir Gecesi mesajı

Kur’an Nesli Platformu, Kadir Gecesi mesajında salgın hastalıkların bütün insanlığı çepeçevre kuşattığı bir zaman diliminde Allah'tan daha çok bağışlanma dileyerek bu gecenin feyz ve bereketinden istifade edilmesi tavsiyesinde bulundu.

Kur’an Nesli Platformu, bu gece idrak edilecek Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajın başında,  “Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir Gecesi'nde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir." İlahi buyruğunun yer aldığı Kadir Suresine yer verildi.

"Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan" ayının son günlerine girildiğini hatırlatıldığı mesajda, Allah (celle celaluhu), Kur’an-ı Kerim’de sadece aylardan Ramazan, gecelerden ise Kadir Gecesi’nden bahsetmektedir. Hayat kitabımız Kur’an-ı Kerim Ramazan ayının Kadir Gecesi'nde nazil olmaya başlamıştır. Allah (celle celaluhu), Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı aya ve geceye özel bir önem atfetmiş, hem Ramazan ayını hem de Kadir Gecesi’ni diğer ay ve gecelerden daha üstün kılmıştır. " denildi.

Mesajda, "Bereket ve feyzin en ulvî derecelere kadar yükseldiği mübarek Ramazan ayı içerisinde bulunan Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’in ifadesiyle bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Bu gece ihya edilmesi şartıyla, refaha ve kurtuluşa sebep olacak ve bereketli bir ömür kazandıracak fırsatları barındırmaktadır. Öyle ki, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem), bu aya ve bu geceye ulaşmak için her yıl Allah’a (celle celaluhu) dua etmiştir." ifadelerine yer verildi.

"HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA MÜBAREK GÜN VE GECELERİ İHYA ETMEYE İHTİYACIMIZ VAR"

 

Mesajın devamında şu tavsiye ve temennilerde bulunuldu: "İslam âlemi olarak içinde bulunduğumuz mevcut durumdan dolayı her zamankinden daha fazla mübarek gün ve geceleri ihya etmeye ihtiyacımız vardır. Günahın, isyanın zirve yaptığı bir dönemde biz İslam ümmetinin, Allah’ın önem atfedip değer verdiği bu geceyi daha fazla ihya etmeye ihtiyacı vardır.

Virüslerin, salgın hastalıkların bütün insanlığı çepeçevre kuşattığı bir zaman diliminde Rabbimizden daha çok bağışlanma dileyerek, bu gecenin feyz ve bereketinden bizleri de istifade ettirmesi için dua etmek gerekir.

Kur’an Nesli Platformu olarak; mübarek Kadir Gecesi'nin, başta İslam ümmeti olmak üzere tüm insanlığın her türlü salgın hastalıklardan kurtulmasına, dünyanın dört bir yanında işlenen zulümlerin son bulmasına vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz." HABER MERKEZİ