İmsak: Güneş:
4 °C
asd

81 İL’DE EŞ ZAMANLI YAPILAN DENETİMLER BATMAN’DA DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

81 İL’DE EŞ ZAMANLI YAPILAN DENETİMLER BATMAN’DA DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Belediye, İçişleri Bakanlığı’nca 81 İl Valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda Batman’da da eş zamanlı denetim gerçekleştirdi.


Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler; berber, kuaför, ticari taksi, pazar yerleri, alışveriş merkezleri (AVM), toplu ulaşım araçları, güzellik salonlarına koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında kurallara uyulup uyulmadığını sıkı bir şekilde denetledi.
Halk sağlığının kendileri için büyük önem arz ettiğini ve bu konuda kurallara uymayanlara kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğini hatırlatan Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yapılan eş zamanlı denetimlerde; 57 berber, kuaför ve güzellik merkezinin denetlendiğini bunlardan 5 işyeri sahibine bin 960 TL idari para cezası uygulandığını belirterek, iki Alış Veriş Merkezi (AVM)’nde bulunan 27 işletme ile bir pazar yerindeki 38 pazar esnafının denetlendiğini ifade etti.
Ekipler, Batman genelinde uygulanan denetimlerin aralıksız devam edeceğini, İlimizde Covid-19 salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetebilmek için sosyal izolasyon ve sosyal mesafe ile 14 hijyen kuralı ve maske takma kuralına riayet edilmesi gerektiğine dikkat çekti. 
ŞEVKİ ASLAN