İmsak: Güneş:
4 °C
asd

BATMAN, HAK ETTiĞi MODERNLiK KONUSUNDA ÇOK GERiLERDEDiR

BATMAN, HAK ETTiĞi MODERNLiK KONUSUNDA ÇOK GERiLERDEDiR

Batman’ın il oluşunun otuzuncu yıl dönümü münasebetiyle tebrik mesajı yayınlayan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, aradan 30 yıl geçmesine rağmen Batman’ın halen büyük sorunlarla boğuştuğunu söyledi.

 Batman’ın 30’uncu yıl dönümünü kutlayan Şahin, “16 Mayıs Batman’ımızın 30. Yıl dönümüdür, hayırlı olsun. Rabbimden temennim; hemşehrilerimizi bu Korona virüs ve benzeri salgın bela ve musibetlerden muhafaza etsin,  sıhhat, afiyet ve huzur versin. Şehrimizin İl oluşu üzerinden 30 yıl geçmesine ve merkez nüfusu 500 bine yaklaşmasına rağmen daha bazı mahallelerimiz eski sıkıntılarla boğuşmaya devam etmekte, sakinleri yeşilliğe, genişliğe, temiz havaya hasret durumda olup, onları medeni bir mahalle ile tanıştıracak siyasetçi ve yönetici bekliyorlar.” Dedi.

Seçimlerdeki vaatlerin tutulmadığını belirten Şahin, “Her seçimin yalan vaatleri arasında yerini koruyan ve bilmem kaçıncı kez ıslah ödeneği gelen iluh deresi bütün ayıbıyla öylece duruyor. Nüfusun artmasına parelel artan trafik başlı başına başına ciddi bir sorun haline gelmiş. Hayatımız için hayatiyet arz eden kamu hastanelerinin yetersizliği başka bir ayıp. Ve daha yığınla hallolmayı bekleyen sorun var. Batman, hak ettiği modernlik  konusunda çok gerilerdedir. Bize göre bunun müsebbipleri olan seçilmişler ve atanmışlar bu ayıbın ağırlığı ve ezikliği altındadırlar.” İfadelerini kullandı. HABER MERKEZİ