İmsak: Güneş:
4 °C
asd

PANiK HAVASI FiYATLARIN ARTMASINA NEDEN OLDU

PANiK HAVASI FiYATLARIN ARTMASINA NEDEN OLDU

Virüs salgını sırasında ne Batman’da ne de başka yerlerde gıda sıkıntısı yaşanmadığını belirten toptancılar ilk önce endişeli olan vatandaşların da daha sonra rahatladığını söyledi.

Batmanlı toptancılardan olan M. Emin Daldal, salgın boyunca ürün akışının durmadığını söyleyerek, “ Virüs salgını başladığı zaman vatandaşlarda bir panik oluştu. Marketlere, alışveriş merkezlerine hücum ettiler. Bir yağ alan, beş yağ aldı. Aslında sıkıntı yoktu. Gereksiz bir panik oluştu bu panik neticesinde fiyatlarda artış yaşandı. Vatandaşlardan kaynaklandı bu. Şimdi de hiçbir sıkıntı yok. Her şey var. Kim ne istese bulabiliyor. Hatta tüketim daha da artmasına rağmen ürün sıkıntısı yaşanmadı.” Dedi.

Az da olsa vatandaşlardaki tedirginliğin sürdüğünü vurgulayan Daldal, “ Vatandaş, ilerde sokağa çıkma yasağı olursa, mesela bayramda erzak sıkıntısı çeker miyiz diye endişeleniyor. Bu yüzden stok yapan var. Ama bu korku yersiz... Ürün bol bol var.  Her gün bize kamyon kamyon ürün geliyor. Vatandaşlar rahat olsunlar.” İfadelerini kullandı. AHMET KÖLGE