İmsak: Güneş:
4 °C
asd

ELMA SOKAĞI YÖNETiMiNDEN SERT KARARLAR

ELMA SOKAĞI YÖNETiMiNDEN SERT KARARLAR

Batman Elma sokağında Peynir ve şarküteri esnafları 07.00-14.00, geriye kalan diğer esnaflarda ikinci bir karara kadar 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Batman Elma Sokağı Esnafları Başkanı Turan Songur, müşteri ve esnafların son zamanlarda ihlal ettikleri sosyal mesafe, maske ve eldiven takılması, dezenfekte ile gerekli uyarıların dikkate alınmamasından dolayı sert kararlar almak zorunda kaldıklarını açıkladı. Batman Valisi Hulusi Şahin’in açıkladığı tüm kararları sonuna kadar halkın sağlığı için desteklediklerini belirten Başkan Songur, yönetim olarak aldıkları kararları uygulamaya koyacaklarını söyledi.

“ÖNCE HALKIMIZIN SAĞLIĞI, SONRA HİZMET”

‘Önce insanların sağlığını, daha sonrada esnafların durumu gelir.’ diyen Batman Elma Sokağı Esnafları Başkanı Turan Songur; “Elma sokağı esnafları olarak eksiklerimizi kısa zamanda tespit edip, yönetim olarak sert kararlar aldık. Hiçbir şey halkımızın sağlığından daha önemli değildir. Sayın Valimiz ve Belediye Başkan vekilimiz Hulusi Şahin’in aldığı tüm kararları sonuna kadar destekliyoruz. Ancak esnaflarımız son 3 aydır kiralarını bile ödeyemez duruma gelmişti. Sokağımızın kapatılmaması için üzerimize düşeni yapacağız. Elma sokağının A, B, C ve D girişlerinde zabıtalarımızla birlikte maske, eldiven ve dezenfekte kontrolünde yardımcı olacağız. Sokakta maskesiz ve eldivensiz kimse alınmayacak ve sosyal mesafeye kuralına mutlaka uyulacak. Bütün esnaflarımız müşterilerini mutlaka gerekli önlemleri alarak karşılayacaktır. Peynir ve şarküteri satışı yapan esnaflarımız bugün itibariyle 07.00 ile 14.00 arasında, geriye kalan esnaflarımızda 10.00 ile 18.00 arasında açık kalacaklardır. Halkımızın sağlığı, esnaflarımızın zarara uğratılması, Kentimizin ve ülkemizin geleceği için bizlerde elimizi taşın altına koyacağız.” diye konuştu. ŞEVKİ ASLAN