Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

İşsizlik Maaşı Evlere Götürülecek

İşsizlik Maaşı Evlere Götürülecek

İŞKUR İl Müdürü Besim EVİZ, işsizlik sigorta başvurularını online olarak aldıklarını, hak kazananlara ödemelerin evlerine götürülüp verileceğini açıkladı.

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) İşsizlik Sigorta başvurularını online olarak aldığını, vatandaşların İl Müdürlüğü gitmeden, //esube.iskur.gov.tr (www.iskur.gov.tr) adresinden veya e-Devlet üzerinden başvuru yapılabildiğini açıkladı.

BAŞVURULAR ONLİNE YAPILAVAK

Başvuru ile ilgili İŞKUR İl Müdürü Besim EVİZ yaptığı açıklamada; “Tüm Dünyada etkili olan Koronavirüs COVİD-19 salgını nedeniyle, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması ve aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bilim Kurulunun almış olduğu tedbirleri dikkate alarak işsizlik sigorta başvurularını; 1-) //esube.iskur.gov.tr (www.iskur.gov.tr) adresinden 2-) e-Devlet üzerinden, gerçekleştirmelerini istiyoruz. “ dedi.

ÖDEMELER EVDE YAPILACAK

Eviz, “Ayrıca Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELCUK’un almış olduğu karar doğrultusunda işsizlik sigortasına başvuru yapan ve almaya hak kazanan vatandaşlarımıza ödemeleri kolluk kuvvetlerimiz, bekçilerimiz, jandarmamız ve PTT personeli aracılığıyla evde teslimlerini sağlanacaktır.” Dedi.

M. VEYSİ GÜLTEKİN