İmsak: Güneş:
4 °C
asd

HAFTA BOYUNCA YAĞIŞLI HAVA BEKLENiYOR

HAFTA BOYUNCA YAĞIŞLI HAVA BEKLENiYOR

İlimizde bir hafta boyunca yağışlı havanın etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada Batman ve çevre illerde hafta boyunca yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bölgemizde halen devam eden hafif sağanak yağışlara ilaveten, ülkemizin bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta sonunda yurt genelinde, önümüzdeki hafta boyunca özellikle bölgelerimizde etkili olması bekleniyor.” Denildi.

 Açıklamanın devamında, “Bölgemiz genelinde(Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak) önümüzdeki hafta boyunca etkili olacak sistemin, toplamda metrekareye yer yer 100 kg ve üzeri yağış bırakacağı tahmin edilmektedir. Zaman zaman kuvvetli olacak yağışlarla birlikte yüksek kesimlerdeki mevcut kar örtüsünde erimeler de meydana gelebileceğinden su baskınları ve taşkınlara karşı bölgedeki vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Halen bölgemizde mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber hissedilir (3 ila 5 derece) derecede azalacağı tahmin ediliyor.” İfadeleri kullanıldı. MEHMET EMİN URAZ