Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C
asd

BATMAN’A 286 KONTENJAN AYRILDI

BATMAN’A 286 KONTENJAN AYRILDI

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırmak üzere İŞKUR üzerinden Batman’a 174 Temizlik, 80 Güvenlik ve 32 Klinik Destek elemanı alınacağı duyuruldu.

Sağlık personeli alımı ile ilgili Valilikten yapılan açıklamada,” Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırmak üzere Batman’a 174  Temizlik, 80 Güvenlik ve 32 Klinik Destek elemanı alım başvuruları 26-30 Mart tarihleri arasında yapılacaktır.” İfadeleri kullanıldı.

İŞKUR ŞAHSEN BAŞVURU ALMAYACAKTIR

Sağlık Bakanlığı başvuruları ile ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, başvuruların sadece elektronik ortamda yapılacağını söyledi.

Eviz, Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde, farklı mesleklerde yaklaşık 14 bin kişinin alınmasının planlandığını anımsattı.

Başvuruların sadece elektronik ortamda yapılacağını vurgulayan Eviz, "İŞKUR aracılığı ile ilan edilen ve zaman zaman hizmet binalarımızda yoğunluğa neden olan kamu işçi alımları başvurularına ilişkin bazı önlemlerin alınması ihtiyacı oluşmuştur. Bu kapsamda Sayın Bakanımızın talimatları ile ikinci bir duyuruya kadar başvurusu devam eden ve yeni ilan edilecek tüm kamu işçi alım ilanlarına başvurular; esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak, e-devlet üzerinden ve Alo 170 hattı üzerinden yapılabilecektir." dedi.

Açıklamanın devamında Eviz şunları söyledi: " İşçi alımı için detaylı bilgiye www.iskur.gov.tr ve www.saglik.gov.tr adreslerinden ulaşılabilecektir. İl Müdürlüğümüz hizmet binasında başvuru alınmayacaktır." AHMET KÖLGE