Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C
asd

DOĞRU PROJELERLE GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ

DOĞRU PROJELERLE GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ

Batman Belediye Başkan Vekilliğine getirilen Vali Hulusi Şahin, yaptığı basın açıklamasında borca girmeden, doğru projelerle Batman için güzel hizmetler yapacaklarını söyledi.

Batman Belediye Başkan Vekilliğine getirilen Vali Hulusi Şahin, dün saat 17.00’de Belediye’de bir basın toplantısı düzenledi. Yerel ve ulusal basın mensuplarının katıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Vali Şahin, geçmişe değil, geleceğe bakacaklarını ifade etti.

Görevlendirildiği süre zarfında Batman için güzel hizmetler yapmaya çalışacağını vurgulayan Vali Şahin, “ Belediyenin çok önemli problemleri var. Bu problemleri çözmeye çalışacağız. Belediyenin vadesi gelmiş 60 milyonluk borcu var. Dışarıya da 30milyon borcu söz konusu. Toplam 90 milyon. Bir yılda bıraktıkları tablo çok kötü... Fakat biz geçmişe bakmayacağız, geleceğe bakacağız. Şehrin çok sorunları var. Çöptür, yeşil alandır, İmardır, diğer sorunlar… Bu sorunları çözmeye çalışacağız. Çözmek için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Başkan Yardımcılarını da açıklayan Vali Şahin, “ Çevre Şehircilik İl Müdürümüzü, Defterdarımızı ve daha önce Belediye başkanlığı yapmış Sayın Adnan Yörük’ü görevlendirdik. Bu arkadaşlarımız çalışacaklar. Biz zaten makam mevki sahibiyiz. Ne benim ne de arkadaşlarımızın böyle bir hevesimiz yok. Hiç kimse böyle bir düşünce içine kapılmasın. Mesaimizin üzerine binen ikinci bir mesai ile ikinci bir yükle karşı karşıyayız. Ama şehrimizi seviyoruz, şehrimize hizmet etmek istiyoruz. İlk hedefimiz halkımızı memnun etmek.” Diye konuştu.

Virüs salgınıyla ilgili de konuşan Vali Şahin, “ Ülkemizi ve dünyayı tehdit eden virüs salgınıyla da mücadele ediyoruz. Belediyemizin imkânlarını da bu anlamda iyi bir şekilde kullanacağız. Valiliğimizin yürüttüğü çalışmalara belediyemiz de destek olacak. Temizlik konusunda, hijyen konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Şeffaf olacağız, ne yapıyorsak bunu söyleyeceğiz. Hiçbir surette mali yönden disiplini kaçırmayacağız. Borca girmeden, doğru projelerle şehrimize hizmet edeceğiz.” Dedi.

Toplantı sonrası basının sorularını cevaplayan Vali Şahin,  hiçbir işçiyi kapı dışarı etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. Özel durumları olanlarla ilgili özel şartlar kullanılabileceğini belirten Vali şahin, bunun dışında hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacaklarını vurguladı. Şahin daha önce mağdur olanların mağduriyetlerini gidereceklerini de söyledi. AHMET KÖLGE