Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Komşu İldeki Uygulama Batman’da Da Olacak Mı?

Komşu İldeki Uygulama Batman’da Da Olacak Mı?

Siirt'te fırınlarda ekmeklere eldivensiz dokunmak yasaklandı. Vatandaşlar aynı uygulamanın ilimizde de hayata geçirilmesini istiyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük risk oluşturan Corona virüsüne karşı Siirt Tarım ve Orman Müdürlüğü, gıda güvenliğine yönelik denetim ve önlemleri arttırdığını açıkladı.  Siirt Valisi Ali Fuat Atik'in talimatı ile kentte sıkı denetimlerin yapılacağının açıklayan Siirt Tarım ve Orman Müdürlüğü, "Vatandaşlarımız tarafından uyarılara dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır. Dikkat etmeyen işletmelerin uyarılması ve bu işletmelerin ALO 174 gıda hattına iletilmesi gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Gıda kanunu ve ekmek tebliği gereği; fırınlarda ekmek satışı tezgâh arkasından, eldivenli satış elemanları tarafından yapılacaktır. Fırınlar dışında ekmek satışı yapılan işletmelerde ekmekler kapalı dolaplarda tutulacaktır. Ekmekleri alırken ekmeklere eldivensiz dokunmak kesinlikle yasaktır."

Siirt’teki uygulamanın duyulması üzerine Batman’daki vatandaşlar da  aynı uygulamanın ilimizde de hayata geçirilmesini istediler. ŞEVKİ ASLAN