Öğle: İkindi:
4 °C
asd

EĞİTİMCİLER MART AYINI DEĞERLENDİRDİ

EĞİTİMCİLER MART AYINI DEĞERLENDİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Temel Eğitim Okul Müdürleriyle Mart Ayı Aylık Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU Şube Müdürleri İshak BÜYÜKKAYA, Abdulvahap HINÇ, Cemal KONAKÇI, Ömer ÇİÇEK, Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul Müdürleri katıldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN gündemdeki konularla ilgili konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN: "Korona Virüsü, Aralık 2019'dan beri dünyanın gündeminde olan, yayılma hızı gittikçe artan ve maalesef henüz aşısı da bulunmadığı bilinen bir gerçektir. Allah'a şükürler olsun devletimizin aldığı çok ciddi tedbirler sayesinde dünyada bu salgının etkin olmadığı nadir ülkelerden biriyiz. Düne kadar ülkemizde herhangi bir vakaya rastlanmamıştı. Özellikle Virüse dayalı hastalıklara karşı tıbbi tedbirler yanında kişisel tedbirlerinde alınması gerekiyor.  Bizlere bu manada büyük bir sorumluluk düşüyor. Bir taraftan birey olarak kendi tedbirimizi alırken diğer taraftan da bize emanet edilen çocuklarımız için tedbir alacağız. Tüm okullarımızda Bakanlığımızın önerileri doğrultusunda dezenfekte işlemleri başlatıldı. Bugünden itibaren tedbirlerimizi daha da artıracağız. Bu konuda özellikle okul öncesi öğretmenlerimize, bünyesinde ana sınıfı barındıran okul müdürlerimize, tüm eğitimci ve yöneticilerimize büyük iş düşüyor. Dünyada bu virüse karşı en hazırlıklı ülke biziz. Bu yüzden hiçbir şekilde panik havası oluşturmamıza gerek yok. Okul ve çevre temizliğine büyük önem gösterelim. Özellikle öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı beslenmeleri konusunda velilerimizi uyaralım." diye konuştu. MEHMET EMİN URAZ