Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Eğitim ve Araştırma Hastanesine İhtiyacımız Var

Eğitim ve Araştırma Hastanesine İhtiyacımız Var

500 yataklı yeni Hastanenin Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsünde hizmete açılmasını isteyen Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Maruf Yalçın, böyle yapıldığı takdirde ilimizin sağlık alanındaki önemli bir ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

 

500 yataklı yeni Hastanenin yatırım programına alınmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Yalçın, “Batman kamuoyunu uzun süredir meşgul eden, ilimiz ve çevre illerden gelen vatandaşlarımızın sağlık alanındaki önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan 500 yataklı yeni Hastanenin yatırım programına alınmasını Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu olarak memnuniyetle karşılıyor ve vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz. Batman ve çevre illerden gelen vatandaşlarımıza verilecek sağlık hizmetlerinin kalitesini ve kapasitesini arttıracağına inandığımız yeni Hastanenin, ihale sürecinin de mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak, inşaatına bir an önce başlanmasını ümit ediyoruz.” Dedi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten Yalçın, “Batmanımıza sağlık yatırımlarının artarak devam etmesi temennisiyle, 500 yataklı yeni Hastanenin Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsünde hizmete açılmasının İlimizin sağlık alanındaki önemli bir ihtiyacını karşılayacağına inanıyoruz. Yeni yapılacak olan Hastanenin 500 yataklı olarak, yatırım programına alınması için gayret gösteren Milletvekili sn. Ziver Özdemir'e, Batman Valisi sn. Hulusi Şahin'e, İl Sağlık Müdürü sn. M. Hakan Pamukçu'ya, basın mensuplarına, sivil toplum kuruluşlarına ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, başta Batmanlı hemşehrilerimiz ve çevre illerden gelen vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz.” İfadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN