Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Sigorta Prim Teşviki Uzatılmalı

Sigorta Prim Teşviki Uzatılmalı

Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Hayrettin BAŞARAN, bölgenin içinde bulunduğu kötü ekonomik koşulların dikkate alınarak sigorta primi teşvikinden yararlanma süresinin uzatılmasını istedi.

Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Hayrettin BAŞARAN, ilave 6 puanlık pirim teşvikinin uzatılması ile ilgili yaptığı açıklamada; “6486 Sayılı Kanun’la yürürlüğü giren ve Sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi düşük olan illerde üretim ve istihdam imkanlarının artırılması için verilen kanun ekindeki (I),(II),(III) sayılı listede yer alan illerde ilave 6 puanlık sigorta primi teşvikinden yararlanma süresi 31.12.2019 tarihinde sona erdi.İçinde bulunduğumuz ekonomik durumlarda göz önünde bulundurulduğunda üretim ve istihdam da büyümeyi devam ettirebilmek için 6 puanlık sigorta prim teşvikinin uzatılması üretim ve istihdamı olumlu yönde etkileyecektir.” Dedi.
 Bu konuda girişimde bulunduklarını belirten Başaran, “Bununla ilgili üst birliğimiz olan TÜRMOB aracılığıyla süre uzatımı için Cumhurbaşkanlığı nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır. Sigorta prim bildirgelerinin 2020/Ocak döneminin verilme süresine (23 Şubat) az kalması nedeniyle 6 puanlık yasa teşviki ile ilgili süre uzatımının yapılıp yapılmayacağı hususunda kamuoyuna açıklama yapılması yerinde olacaktır.” İfadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN