Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

OLAYLI YIKIM

OLAYLI YIKIM

Fatih Mahallesi 3334. sokakta bulunan inşaat halindeki bina imara aykırı yapıldığı gerekçesiyle yıkıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yıkımda bina sahipleriyle güvenlik güçleri arasında arbede çıkınca gözaltılar yaşandı.

 Belediyeye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yıkım ekibinin katıldığı yıkımda; 2 ekskavatör, 1 kepçe, 6 kamyon araç kullanıldı. Yıkım çalışmalarında Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra Fen İşleri, Zabıta, İtfaiye, Güvenlik Personeli hazır bulundu. 

YIKIMI ENGELLEMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR GÖZALTINA ALINDI

Batman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, bina sahipleri yıkıma itiraz etti. Arbedenin yaşandığı yıkım esnasında yıkımı engellemek isteyen bazı vatandaşlar gözaltına alındı. 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yıkımda Emniyet Birimleri, Belediye Güvenlik Personeli ile Zabıta personeli görev aldı. Olası olay ve yaralanmalara karşı Belediye Sağlık Çalışanları ile İtfaiye personeli de yıkım alanında hazır bekletildi. 

BİR ZABITA MEMURU YARALANDI

Yıkım esnasında kaçak yapı sahipleri ve yakınları ile Belediye Personeli arasında arbede çıktı. Arbede de bir Zabıta Personeli hafif bir şekilde yaralandı. Sabah saat 10.00’da başlayan kaçak bina yıkım çalışması öğleden sonra 14.00’da tamamlandı. AHMET KÖLGE|