Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

PARKLAR iZLENiYOR

 PARKLAR iZLENiYOR

Batman Belediyesi kontrolünde bulunan parklar, Belediye Güvenlik ekipleri tarafından 7/24 personel ve teknik donanım ile takip ediliyor.

 

Halkın güven içinde parklarda gezip dinlenmesi için 7/24 kameralı sistem ve güvenlik personeli ile güvenliği sağlayan Batman Belediyesi, halkın kamusal alanlarda gönül rahatlığıyla vakit geçirmesine olanak sağlıyor.   

Park ve bahçeler gibi kamusal alanlarda halkın huzurunu en üst seviyeye çıkarmak için güvenlik personeli ve kameralı sistem ile güvenlik önlemlerini artırdıklarını belirten Batman Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz: “Nisan 2019 tarihi itibari ile 37 farklı noktada 261 personel ile 12 saat vardiya sistemine göre nöbet tutan belediye güvenlik personelimiz; Atatürk Parkı, Şerzan Kurt Parkı, Kine Em Parkı, Jiyan Park, Su Parkı, Yeşiltepe ve Salih Özdemir Parkı, Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Atıksu Arıtma Tesisi, Şehirlerarası Otogar, İlçe Otogarı, 7 Park, 6 Su Deposu, Halk Ekmek Fırını, Temizlik Müdürlüğü Otoparkı, Belkent Şantiyesi, Fen Şantiyesi ve Halk Kütüphanesinde güvenliği sağlıyor. 2020 yılı içerisinde programa alınan Yeşiltepe Parkı, 19 Mayıs Parkı, Azadi Parkı, Aram Tigran Parkı, Hüseyin Oğuzcan Parkı ile Yaşar Kemal Kent Ormanında halkın huzur ve güvenliği için kamera sisteminin kurulmasının yanı sıra güvenlik personeli de görevlendireceğiz” dediler. 

Halkın parklarda huzurlu ve rahat bir ortamda güvenlikleri için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden yetkililer, vatandaşların güvenlikle ilgili dilek, talep ve şikayetlerini belediyemizin Alo 153 Beyaz Masa hattına yapacakları müracaatların anında değerlendirildiğini sözlerine eklediler.

 MEHMET TAHİR AKGÜL 

|