Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C
asd

UYUŞTURUCU AKLI VE iRADEYi ÇALIŞTIRAMAZ HALE GETiRiR

 UYUŞTURUCU AKLI VE iRADEYi ÇALIŞTIRAMAZ HALE GETiRiR

Uyuşturucu toplantısında konuşan Kozluk Kaymakamı Osman BİLİCİ “Uyuşturucu aklı ve iradeyi çalıştıramaz hale getirir” dedi.

Uyuşturucuyla mücadele ve her türlü bağımlılıkla topyekûn mücadele etmek ve uyuşturucu ile mücadelede kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacıyla; İçişleri Bakanlığınca 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleştirilen “Uyuşturucu ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda Kozluk’ta yürütülen çalışmalar, Kaymakamı Osman BİLİCİ başkanlığında masaya yatırıldı.
Kaymakamlık toplantı salonunda, Kaymakam Osman BİLİCİ başkanlığından gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına ilçe paydaş kurum yöneticileri katıldı.
İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün “Uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla mücadele yöntemleri” ni içeren sunumu ile başlayan toplantı, Kaymakam BİLİCİ’nin konuşmaları ve uyuşturucu ile mücadelede yapılan çalışmaları değerlendirmeleri ile devam etti.
Uyuşturucunun aklı ve iradeyi çalıştıramaz hale getirdiğini, toplumu derinden etkileyen sosyal bir sorun ve ülkemizin kanayan yarası olduğunu belirterek değerlendirmelerde bulunan  BİLİCİ; umut bağladığımız gençlerimizin uyuşturucu madde bağımlılığından dolayı göz göre hayatlarının karardığını, müptelası oldukları uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin kurbanı olduklarını, terör kadar büyük bela haline gelen bu bağımlılığın binlerce gencimizi kıskacına aldığını, milletimizin ve ailelerimizin  akıl ve mantığıyla hareket eden berrak ve uyuşmamış beyinlere ihtiyacı olduğunu, uyuşturucu madde ve  her bağımlılıkla mücadelede bütün kurumlarımıza ve ailelerimize büyük görevler düştüğünü, paydaş kurumlarımızın kurumlarına ait uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla mücadele eylem planı hazırlayıp ona göre çalışmalar yapmaları gerektiğini, her türlü bağımlılığa karşı mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ve bu konuda ilçede paydaş kurumlarımızca kapsamlı çalışmaların koordinasyon halinde devam edeceğini  ifade etti.
BİLİCİ’nin konuşmasının ardından, kurum yöneticilerinin uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla mücadelede kendi görev ve sorumluluk alanlarıyla ilgili yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vermeleriyle toplantı sona erdi. HABER MERKEZİ