Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Kavşaklarda Kontroller Sürdürüyor

Kavşaklarda Kontroller Sürdürüyor

Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde bulunan kavşakların periyodik kontrollerini aksatmadan sürdürüyor.

2019 yılında şehir içi ulaşımında yaşanan trafik yoğunluğunu minimuma indirmek için çalışmalar yürüten Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, kavşak, sinyalizasyon, trafik işaret levhaları ve yol işaret çizgileri gibi düzenlemelerle trafiği daha güvenli hale getirdi.

Batman Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir, kaza riski bulunan kavşaklarda yapılan düzenlemelerle kaza seviyesinin minimum düzeye indirdiklerini söyledi.

İnsan yaşamının her şeyin üstünde olduğunu her fırsatta dile getiren Demir, temizlik, altyapı, üstyapı, yeşillendirme çalışmaları, kültürel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra sosyal projelere de imza attıklarını kaydederek: “Trafik şehrin önemli konularının başında yer almaktadır. İster yaya ister araç trafiği olsun yaşamın her alanında önemli bir yer tutmaktadır. Bizler de Batman Belediyesi olarak ulaşım konusunu önemsiyoruz. Halkımıza daha rahat ve kazasız bir ulaşım imkânı sunmak için var gücümüzle çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi. MEHMET EMİN URAZ