Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C
asd

DÜNYA HASTANESİ YiNE BiR iLKE iMZA ATTI

DÜNYA HASTANESİ YiNE BiR iLKE iMZA ATTI

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde yapılan kapalı rahim kanseri ameliyatı Batman’da yapıldı.

Özel Batman Dünya Hastanesinde Op. Dr. Halil KAZGAN ve Op. Dr. Ercan KAYACAN tarafından ilk kez laparoskopik yöntemle rahim kanseri ameliyatı gerçekleştirildi. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde yapılan kapalı rahim kanseri ameliyatı Batman’da da yapılmaya başlanmış oldu.

Op. Dr. Halil KAZGAN yaptığı açıklamada, ameliyatın başarılı geçtiğini açık ameliyatla iki haftayı geçen iyileşme sürecinin iki günde tamamlandığını ve hastanın günlük yaşantısına hızlıca döndüğünü ifade etti. Laparoskopik yöntemle rahim alınmasının son birkaç yıldır Özel Batman Dünya Hastanesinde başarıyla uygulandığını belirten Op. Dr. Halil KAZGAN şimdi ise bunu bir adım daha ileri götürerek lenf damarlarının temizlenmesini de sağladıklarını söyledi.

Op. Dr. Halil KAZGAN; “Ameliyatımız iki saat kırk dakika sürdü. Ameliyat esnasında ve sonrasında herhangi bir komplikasyon yaşamadık. Hastamızı 48 saat sonra şifa ile taburcu ettik. Teknolojinin hayatımızın içine girdiği bugünler de teknolojik gelişmelerden hastalıklarla mücadele için yaralanmamız da kaçınılmaz. İlerleyen yıllarda kapalı ameliyatların standart tedavi haline gelecek. Özel Batman Dünya Hastanesi bu imkanları sağlayan güçlü ekibi ve imkanlarıyla bölgede önemli bir yere sahip olması beni çok mutlu ediyor.”  dedi. AHMET KÖLGE