İmsak: Güneş:
4 °C
asd

Ahmet Çınar İçin Kermes Düzenlendi

Ahmet Çınar İçin Kermes Düzenlendi

Nitelikli Eğitim kurumları Kurs Merkezi, dünyada nadir görülen ölümcül NCL2 hastalığına yakalanan 5 yaşındaki Ahmet Çınar Abay’a yardım amacıyla bir kermes düzenledi.

Abay çiftinin iki oğlu ölümcül beyin erimesi hastalığına yakalandı. 11 yaşındaki Emircan Mert için yapacak bir şey kalmadı. Ancak 5 yaşındaki Ahmet Çınar Türkiye'de olmayan 700 bin Euro'luk ilaçla kurtulabilir.
Kurs merkezinde eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan ürünler kurum bahçesinde tertiplenen stantlarda sergilendi. Yoğun ilgi gören yardım kermesine Batman Valisi Hulusi Şahin minik Abay’ın matematik öğretmeni Babası İhsan Abay ve annesi Fatma Abay, Kurs merkezinin kurucu müdürü Recep Arslan, bazı kamu kurum temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
‘Küçük İyilikler, Büyük Umutlar’ sloganıyla tertiplenen kermes etkinliğinde konuşan Vali Hulusi Şahin, “Aslında kampanya başlamıştı ama biz buna bir istikamet çizdik. Herkes çok destek verince belli bir yol aldık. Maddi ve manevi olarak herkesten destek ve dua bekliyoruz. Gençlerin sahiplendiği şeyler bir başka güzel oluyor. O kadar güzel bir kermes düzenlemişler ki gerçekten duygulanmamak elde değil. Gençlerimizin duyarlığı ve sosyal sorumluluk duyguları çok ileri bir düzeydedir. Ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Gerçekten onlar, geleceğin yetişkinleri olarak ülkemize yapacakları katkılardan dolayı son derece mutluyum.’’ dedi.
Ardından konuşan Baba İhsan Abay, ‘’Allah bu halktan razı olsun. İki çocuğum rahatsız.  Emircan yatalak ama Ahmet Çınar ise gördüğünüz gibi yürüyor, oynuyor ve koşuyor. Yaklaşık 5-6 aydır hastalığını öğrendik. Bunun bir an önce ilaç alıp tedaviye başlaması lazım. İlaçta epey pahallı. 700 bin Euro civarındadır. Gerçekten yüksel bir fiyat. Benim bunu ödeyebilecek bir gücüm yoktur. Ben bir öğretmenim. İnşallah halkımız, siyasetçiler ve sosyal güvenlik kurumu bir an önce Ahmet’e sahip çıkarlar ve Çocuğumuzun ilacını alıp tedavisine başlarız. Sayın valim Ahmet’in durumunu duyar duymaz hemen bu yardım kampanyasını başlattı. Yardım kampanyasını gördünüz gibi sokaklarda, kermeslerde ve her yerde millet seferber olmuş durumdadır. Bana göre bu kampanya bir sosyal projeye dönüştü. Gerçekten biraz içimiz kararmıştı ama bununla bir şeylerin oluştuğunu ve piyasaya çıktığını gördüm. İnşallah iyi şeyler olur ve çocuğumda bir an önce ilacına kavuşur.’’ diye konuştu. AHMET KÖLGE