Öğle: İkindi:
4 °C
asd

HERKES SORUMLULUK ALMALI

HERKES SORUMLULUK ALMALI

Engelliler Günü Münasebetiyle açıklama yapan Memur- Sen Batman il Engelliler Komisyonu Başkanı Mehmet NURİ ÇELİK, “ “Engelsiz bir hayat için herkes sorumluluk almalıdır.” Dedi.

Çelik yaptığı açıklamada, “Engelsiz bir hayat için herkes sorumluluk almalıdır.” görüşünü ilke edinen sendikamız, her zaman üzerine düşen görevleri yapmış, engelleri kaldırmayı hedef edinmiştir.3 Aralık Dünya Engelliler Günü bir kutlama günü değil farkındalıkları artırma günüdür. Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilen bugün, engellilikten ziyade engellenmekten kaynaklanan sorunlarla yüzleşme günüdür. Ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve hükümetimizin uyguladıkları politikalarla artık 3 Aralık Dünya Engelliler Günü daha anlamlı hale gelmekte, yarınlara karşı umudumuz her geçen gün daha da artmaktadır. Dedi.

Çelik sözlerinin devamında, “Engel yoktur engeller vardır.” sloganıyla faaliyete başlayan Memur-Sen Engelliler Komisyonumuz, engellenmenin temel kaynaklarını ortadan kaldırmayı birinci hedef olarak belirlemiştir. Ülkemizde 10 milyondan fazla engelli vatandaşımız çözüm bekleyen birçok sorunuyla toplumsal hayatın içerisinde yer almaktadır. Bu sorunların çözümü ile birlikte, engelleri ortadan kaldıracak tedbirleri almak da önemlidir. 2000’li yıllardan sonra engelli vatandaşlarımız birçok kazanım elde etmiş, gerek kamu gerekse özel sektörde istihdam edilme imkanına kavuşmuştur. Ancak buna rağmen, engelli çalışanlar olarak iş hayatımızda bazı zorluklarla karşı karşıya kalmaktayız. Yardımcı hizmetler sınıfına atanan engelli memurlar, engellerinden dolayı kendilerine verilen görevleri tam anlamıyla yerine getirememektedirler. Bu yüzden hem çalıştıkları kurumun işleri aksamakta hem de engelli çalışan işini tam anlamıyla yapamamanın üzüntüsünü yaşamaktadır. Sendikamız engelliler komisyonu olarak, eğitimine bakılmaksızın yardımcı hizmetler sınıfından istihdam edilen engelli çalışanlarımızın sorunlarının ivedilikle çözüme kavuşturulması bizleri mutlu edecektir. Memur-Sen olarak; eğitimde ve iş hayatında fırsat eşitliğinin olması, engelli vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alması olmazsa olmazımızdır.” İfadelerini kullandı. AHMET KÖLGE