Öğle: İkindi:
4 °C
asd

iNSALIK ZULME UĞRAYAN ÇOCUKLARI GÖRMÜYOR

iNSALIK ZULME UĞRAYAN ÇOCUKLARI GÖRMÜYOR

Dünya üzerinde emperyal politikalar sebebiyle çocukların maruz kaldığı içler acısı durumun insanlık için bir anlam ifade etmediğini söyleyen HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, görünen tablonun tam bir utanç vesilesi olduğunu belirtti.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle mesaj yayınlayan Şahin, “Bugün dünya üzerinde emperyal politikalar sebebiyle çocukların maruz kaldığı içler acısı durum, insanlık için bir anlam ifade etmemektedir. Yaşanan acılar ve felaketler sonucu katledilen, kaçırılan, yetim ve öksüz bırakılan çocukların istatistikî araştırmalar için sadece bir veri konumuna getirilmiş olması, insanlık için ve gelişmiş devlet olmakla övünen ülkeler için tam bir utanç tablosudur.” Dedi.

 Şahin, “Çocuklara karşı son derece merhametli olan ve her türlü haklarına dikkat çeken Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in gözüyle çocuk hakları konusu ele alınmadığı müddetçe sorunların çözümünün zor olacağını belirtiyor; bu anlamlı günde çocuk haklarının ihlal edilmediği, çocukların açlıktan, savaştan ölmediği, şiddete uğramadığı ve tüm haklarının korunduğu huzur dolu bir dünya diliyoruz. “ ifadelerini kullandı. AHMET KÖLGE