Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

MUHTAÇLARA KANDiL HEDiYESi

MUHTAÇLARA KANDiL HEDiYESi

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan Batman İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Batman Umut Kervanı), Mevlid Kandili dolayısıyla 200 yetim muhtaç ailenin yüzünü güldürdü.

Geçtiğimiz ay Batman Umut Kervanı, muhtaç aileler yararına "Muhtaçlara Umut Ol" temasıyla 5 gün süren bir kermes düzenlemiş, kermes gelirleriyle de Mevlid Kandili dolayısıyla muhtaç ailelere gıda yardımında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık, 200 yetim ve muhtaç aileye Mevlid Kandili münasebetiyle gıda yardımı yaptıklarını söyledi.

Işık, her zaman olduğu gibi yardımlarının aralıksız devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:"Bizler Umut Kervanı olarak kurulduğumuz günden bu yana daima fakir ve muhtaç ailelerin umudu olmuşuz. İmkânlarımız dâhilinde yıl içerisinde çeşitli dönem ve zamanlarda gıda ve çeşitli yardımlarda bulunmuşuz."

Mevlid Kandili dolayısıyla yetim ve muhtaç ailelerin yüzünü güldürdüklerini aktaran Işık, "Bugün Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in doğumları münasebetiyle fakir ve muhtaçlara gıda kolisi dağıtmayı umut ettik. Bu anlamda bir çalışma başlattık. Bundan 15 gün önce bir kermesimiz oldu. Kermesimizden gelen gelirle gıda dağıtımı için gerekli malzemelerimizi aldık. Bugün itibarıyla bu mübarek gece hürmetine 200 aliye gıda kolilerimizi dağıttık. Gıda kolimizin içinde temel insani ihtiyaçlar olan yağ, şeker, çay, makarna, bulgur, pirinç, salça ve benzeri gıda ürünleri bulunmaktadır. Kolilerimiz 100 TL değerindedir." dedi. AHMET KÖLGE