Öğle: İkindi:
4 °C
asd

KAÇAK YAPI YAPARAK KENDiNiZi CEZALANDIRMAYIN

KAÇAK YAPI YAPARAK KENDiNiZi CEZALANDIRMAYIN

Yetkililer, vatandaşların cezai işlemler ve yıkımlarla karşı karşıya kalmamaları için kaçak ve ruhsatsız yapı yapmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Bazı vatandaşların ve müteahhitlerin fırsattan istifade birkaç katlı binaları ruhsata aykırı bir şekilde yaptıklarını tespit ettiklerini belirten Belediye yetkilileri: “Kaçak yapıları yapanlar sıra yıkım ve cezaya geldiğinde bin dereden bahaneler bularak yıkımın önüne geçmeye çalışıyorlar. Bizim kimsenin zarar etmesini istemek gibi bir durumumuz söz konusu değil. Lakin vatandaşların kendi bireysel çıkarları için bir kentin düzenini bozmaya da haklarının bulunmadığını bilmeleri gerekiyor açıklamasında bulundular. 

Ruhsatsız ve kaçak yapıların cezasız kalmayacağının bilinmesi gerektiğini belirten Belediye yetkilileri yaptıkları uyarılarla vatandaşların cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalmamalarını sağlamaya çalıştıklarını belirterek; “Uyarı sürecinde gösterdiğimiz iyi niyetin yanlış anlaşılmaması gerekiyor. Kaçak ve ruhsatsız yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz. Vatandaşların daha fazla zararla karşılaşmamaları için ısrarlı bir şekilde uyarıda bulunuyoruz. Ancak uyarı süreci sonsuz değil. Kaçak inşaat ve yapıların yıkımına başladığımızda kimse başka yollara yönelmesin” uyarısında bulundular. MEHMET EMİN URAZ