Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Beceri Atölyeleri Konuşuldu

Beceri Atölyeleri Konuşuldu

"2023 Batman Eğitim Akademileri" 'Yönetici Akademisi' kapsamında ortaokul müdürlerine "2023 Eğitim Vizyonu ve Tasarım Beceri Atölyeleri'' konulu konferans verildi.

İl Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, Vali Hulusi ŞAHİN'in eşi Ebru ŞAHİN, Ar-Ge ve Strateji çalışanları ile ortaokul müdürleri katıldı.

Konferans İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN'ın açış konuşmasıyla başladı.

KURTARAN: "Tasarım ve beceri atölyeleri Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda üzerinde en fazla durduğu konudur. Yaptığımız çalışmaların sonucunda çocuklarımızda birçok yeteneğin olduğunu görüyoruz. Çocuklarımızda bulanan bu yetenekleri hayata geçirmemiz gerekiyor. Bakanlığımızın, Valimizin, TÜPRAŞ'ın ve hayırseverlerimizin katkılarıyla şehrimize birçok tasarım ve beceri atölyesi kazandırdık. Çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarımız büyük bir gayretle devam edecektir. Yapılan bu özverili çalışmaların eğitime büyük katkı sağlayacağını ümit ediyorum." dedi.

Batman Eğitim Akademileri 'Yönetici Akademisi' kapsamında düzenlenen konferansta Batman Eğitim Akademileri Koordinatörü Veysi BOZKURT ve ARGE Tasarım Becerileri Atölyeleri Koordinatörü Mehmet Önder TURAN teknik bilgiler içeren sunumlar yaptılar, bilgilendirme toplantısı soru cevap bölümüyle sona erdi. MEHMET EMİN URAZ