Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

EĞİTİMİN SORUNLARI KONUŞULDU

EĞİTİMİN SORUNLARI KONUŞULDU

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Tuğba POLAT başkanlığında yapıldı.

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında çözüm önerilerinin hazırlandığı, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinin görüşüldüğü İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı kristal parkta gerçekleştirildi.

 İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısına Vali Yardımcısı Tuğba POLAT, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin ATİLLA, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit ÇİÇEK, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit AYDIN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU ve danışma kurulu üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan danışma kurulu toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü tanıtım videosu, 2023 vizyon sunumu ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin ATİLLA'nın konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı ilimizde eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmek için kurul üyeleri görüş ve önerilerini söz alarak ifade ettiler.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Tuğba POLAT: "Sevgili İl Milli Eğitim Danışma Kurulu üyelerimiz, bu toplantıda emeği geçen milli eğitime camiasına teşekkür ediyorum. Batman ilimiz genç nüfus anlamında gerçekten önemli bir şehir. Şuan eğitimin kalitesini yükseltmek için ne yapabilirsek ilimize bir kazanç olacaktır. Enerjimizi ilimizin eğitim kalitesini arttırmak için kullanalım. Genç ve dinamik bir kadromuz var. Batman için ne gerekiyorsa hep birlikte yapalım. Tek hedefimiz Batman'da eğitimin kalitesini arttırmak olsun." diye konuştu.  ŞEVKİ ASLAN