Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Dünya Üniversitelerine Dört Dilde Barış Pınarı Mesajı

Dünya Üniversitelerine Dört Dilde Barış Pınarı Mesajı

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, dört dilde hazırlanan Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajını dünya üniversitelerinin rektörlerine göndererek harekat hakkında bilgilendirme yaptıklarını ve yanlış oluşturulan algının önüne geçmek istediklerini söyledi.

Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça dillerinde hazırlanan destek mesajı dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000 giren üniversitelerin rektörlerine göndererek, Barış Pınarı Harekatı’nın anlam ve önemini anlattı.

Rektör Durmuş, akademik dünyaya Türkiye’nin yaptığı Barış Pınarı Harekatı’nı niyetini aktardıklarını ve konu hakkında bilgilenmeleri ve yanlış oluşturulan algının önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000 giren üniversitelerin rektörlerine gönderdiği mesajında harekâtın ülkemizin varlığı ve birliğini tehdit eden terör unsurlarına karşı başlatıldığını ve mazlum Suriye halkına huzur içinde yaşayabileceği güvenli bir bölge oluşturmak amacıyla yapıldığını belirtti.

Rektör Durmuş mesajında, icra edilmekte olan Barış Pınarı Harekatı’nın herhangi bir etnik ve dini grubu hedef almadığını, Türkmen, Kürt, Arap ve mazlum insanların güvenliğini sağlamayı amaçladığını söyledi.