Öğle: İkindi:
4 °C
asd

TAŞIMALI EĞİTİM ŞOFÖRLERİNE SEMİNER

TAŞIMALI EĞİTİM ŞOFÖRLERİNE SEMİNER

Kozluk Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığının katılımı ile servis şoförlerine yönelik hem toplantı hem de eğitim düzenledi.

Toplantıya Kaymakam Osman Bilici, İlçe Emniyet Müdürü Ümit TAZECAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Edip Altun, Jandarma Trafik Tim Komutanı J. Asb. Kd. Üçvş Erkan TEKATLI, Taşımalı Eğitim Yüklenici Firma Yetkilileri ve Şoförler katıldı.

Kaymakam Osman BİLİCİ çocukları güvenli bir şekilde araçlarda oturarak, emniyet kemeri takarak, gerekli güvenlik önlemleri dahilinde, zamanında okula götürülmeleri ve doğru yere getirilip götürülmeleri konusunda şoförlerin hassasiyet göstermelerini rica etti. Ayakta yolcu taşıma, emniyet kemeri, haricen yolcu taşımacılığı, şoförler ya da yedek şoförler dışında kesinlikle başkalarının servisleri kullanmamaları gerektiği konuların üzerinde özellikle duran  BİLİCİ: ‘’Yeni eğitim ve öğretim yılının hem bizlere hem sizlere hem de çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından; şoförlere eğitimlerini vermek üzere, Milli Eğitim Şube Müdürü Edip ALTUN, Jandarma Trafik Tim Komutanı J. Asb. Kd. Üçvş Sayın Erkan TEKATLI ve Polis Memuru Mehmet ÖZDEMİR kürsüye çıktılar. Okul servis araçları yönetmeliği, araçlarda bulunması gereken özellikler, taşımacının şartları ve yükümlülükleri, denetim ve yaptırım gibi konular anlatıldı. HABER MERKEZİ