Öğle: İkindi:
4 °C
asd

MİNİK EREN’İN DE YAŞAMAYA HAKKI VAR!

MİNİK EREN’İN DE YAŞAMAYA HAKKI VAR!

Kan kanseri teşhisi konulan 4 aylık Beren Eren’e kardeşinin iliği nakledilecek. İlik naklinin masraflarını karşılayamayan aile hayırseverlerden yardım bekliyor.

Kan kanseri teşhisi konulan ve tedavi için Antalya'ya götürülmesi gereken Beren Eren adlı bebeğe, uygun kök hücreye sahip abisinin ilik nakli yapılacak ancak tedaviyi başlatmak için ailenin maddi durumu yetersiz.

MİNİK KIZIN YAŞAMASI YAPILACAK YARDIMLARA BAĞLI

 Aydınlıkevler Mahallesinde oturan Ömer ile Sevgi Eren çiftinin 4 aylık bebeği Beren, ilik nakli için gün sayıyor. Aile, naklin yapılabilmesi için aylarca Antalya’da kalmaları gerektiğini, buna ise maddi güçlerinin yetmediğini söyledi. Aile, minik Bere’nin yaşayabilmesi için hayırsever vatandaşlardan destek beklediklerini belirtti. Minik bebeğin tedavisi valiliğin, hayırsever vatandaşların yapacağı yardıma bağlı…

YAVRUMUN TEDAVİSİ İÇİN DESTEK VERİN

Yavrusunun tedavisi için yetkililerden destek beklediklerini belirten anne Sevgi Eren, "4 aylık kızımın ilik nakli olması gerekiyor. Tedaviyi başlatmak için Antalya'ya gitmemiz lazım. Bunun için hiçbir maddi durumumuz yok. Tedavisi için 8-9 aylık bir süreç var. Bu süre içinde oraya yerleşmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı yanımıza almam gerekiyor. Orada ev tutmalıyız ve hiçbir şekilde durumuz yok." dedi.

TEDAVİNİN OLACAĞI YERDE BİZE EV VE İŞ İMKÂNI SAĞLANSIN

Kimseden para talebinde bulunmadıklarını söyleyen Eren, "Kimseden para talebinde de bulunmuyoruz. Antalya valiliğiyle veya belediyesiyle görüşülürse bize bir ev ve iş imkânı sağlansa kimseden para talep etmiyoruz. Destek çıksınlar ki yavrumun tedavisini orada yapabilelim. Yıllarca ilik bekleyen hastalar var. Çok şükür bizim iliğimiz var. Abisinin iliği uyuyor. Buda bizim için çok güzel bir şans. Herkesten yardım ve destek bekliyorum." İfadelerini kullandı. MEHMET EMİN URAZ