Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Sosyal Güvenlik Bölümü İlimize İş Kapısı Açar

Sosyal Güvenlik Bölümü İlimize İş Kapısı Açar

SGK Batman İl Müdürlüğü Batman Üniversitesinde Sosyal Güvenlik Bölümü açılması için müracaatta bulundu.

SGK Batman İl Müdürlüğü Batman Üniversitesinde Sosyal Güvenlik Bölümü açılması için müracaatta bulundu. 

Batman Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Aydın Durmuş ve Üniversite Genel sekreteri Mustafa İnal’ı makamında ziyaret eden Batman SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, üniversitede Sosyal Güvenlik Bölümü açılmasını istedi.

Ökten, burada yaptığı açıklamada Türkiye'de 8 üniversitede 2 yıllık Sosyal Güvenlik Bölümü açıldığını ifade ederek Batman Üniversitesinde de böyle bir bölümün açılmasının gerek Batmanlı gençler, gerek Batman Üniversitesi için bir kazanım olacağını söyledi.

SGK'nın gittikçe daha çok büyüdüğünü ve şuan 27 bine yakın çalışanıyla hizmet verdiğini ifade eden Ökten, "Her yıl Kuruma yeni memur alımların oluyor. Elemanlar öncelikli olarak Sosyal Güvenlik bölümünü okuyup mezun olanlardan alınıyor. Bu nedenle böyle bir bölümün açılması Batmanlı genç kardeşlerimize yeni bir iş imkanı sağlayacaktır.” dedi.

 

Sosyal Güvenlik Bölümü açılmasını sıcak baktıklarını belirten Rektör Yardımcısı Durmuş da, en kısa zamanda bölümün açılması için çalışma başlatacaklarını söyledi. Haber merkezi

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum