Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C

SANAT SOKAĞINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

SANAT SOKAĞINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kentin değişik mahallelerinde yol düzenleme, kaldırım ve parke taşı düşeme çalışmalarını sürdürürken Sanat Sokağında ise bazalt taşları ile yenileme ve onarım çalışması yapıyor.

Kaldırım, parke taşı, bordür çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, Batman genelinde 30’a yakın personel ile 1 bazalt ekibi, 3 parke taşı ekibi ve yol yapım ekipleriyle çalışmalarını yaklaşık 2 aydan bu yana sürdürüyor.

Zamanı etkin bir şekilde değerlendirdiklerini kaydeden Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Ziya Gökalp ve Petrol Mahallelerindeki çalışmalarda son rötuşların yapıldığını söyledi.

Petrol Mahallesi İpragaz hattı minibüslerinin yoğunlukla kullandığı yaklaşık 700 metre uzunluğundaki 109. Sokak Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kilit taşı ile döşendi. Toplamda 2 bin metrekarelik alanın kilit taşı ile döşendiğini belirten belediye yetkilileri, Ziya Gökalp Mahallesinde bulunan Sanat Sokağındaki kırılan, deforme olan bazalt taşlarını da yeniliyor.

Yaklaşık bir aydan bu yana devam eden çalışmaların 8 kişilik bir ekiple titiz bir şekilde devam eden çalışmalarda, mahalle sakinlerinin dilek, talep ve şikayetleri de baz alınarak yapıldığı kaydedildi. AHMET KÖLGE