Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Eğitim Akademileri İlimize Dinamizm Katacak

Eğitim Akademileri İlimize Dinamizm Katacak

2023 Batman Eğitim Akademileri projesine dair açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, “2023 Batman Eğitim Akademileri ile ilimize farklı bir dinamizm katacağız.” Dedi.

Atatürk Ortaokulu konferans salonunda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılış programı yapıldı. Programa Vali Hulusi ŞAHİN, Garnizon Komutanı Hava Albay İhsan KAPLAN, Vali Yardımcısı Tuğba POLAT, Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, resmi kurum müdürleri, il milli eğitim idarecileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN'ın Eğitim Akademileri projesine değindi. Kurtaran, “ Sayın Valimizin teşvik ve onayı ile kurmuş olduğumuz 2023 Batman Eğitim Akademileri ile ilimize farklı bir dinamizm katacağız. 2023 Batman Eğitim Akademileri çalışmamızın nihai hedefi;  eğitim sistemimizin temel unsurları olan öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerin tamamının el ele vermesi, ilimiz eğitimine nitelik kazandırılması için aynı hedefe yönelmesi, güç birliği yapmasıdır. Bu kapsamda oluşturulan; Edebiyat Akademisi, El-Cezeri Akademisi, Kültür, Sanat ve Spor Akademisi, Mesleki ve Teknik Eğitim Akademisi, Öğretmen Akademisi, Ölçme ve Değerlendirme Akademisi, Özel Eğitim Akademisi, Veli Akademisi ve Yönetici Akademisi ile yoğun çalışmalar yürüteceğiz.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN