Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

REKTÖR DURMUŞ DAVACI OLACAK

REKTÖR DURMUŞ DAVACI OLACAK

Yerel bir gazetenin kendisini hedef aldığını, hakarette bulunduğunu belirten Rektör Aydın Durmuş, hukuk yollarını sonuna kadar kullanacağını belirtti.

Batman Üniversitesi merkez kampüsünde basına açıklama yapan Durmuş, “İlimizde yerel olarak çıkarılan bir gazetenin önce 18 Ağustos 2019 tarihli nüshasında ve aynı tarihli gazetenin internet sayfasında yer alan “Aydın Durmuş Tribünlere” başlıklı, ve devamında 02/09/2019 tarihli nüshasında ve aynı tarihli gazetenin internet sayfasında yer alan “Rektör Durmuş’ta o beyin yok”  başlıklı köşe yazılarında beni ve başında bulunduğum kurumu hedef alan, gerçeğe aykırı yazılar yayınlanmıştır.” Dedi.

Gazeteden davacı olacağını belirten Rektör Durmuş, “Anayasa, Basın Yasası, Basın Ahlak İlkeleri, Medeni Kanun ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine tamamen aykırı yazıları şiddetle kınadığımızı belirtir, bu karalayıcı metinler ile ilgili her türlü hukuki, cezai, mali dava ve şikâyet yollarını kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” İfadelerini kullandı. HABER MERKEZİ